Hemen Ara: 0 (553) 298 47 48
Yazdır

Hizmet Sözleşmesi

Yazar: Sistem Yöneticisi. Yayınlanma Sayfa İçerikleri

 http://www.ozturkserdar.com ('FREELANCE' olarak anılacaktır) , ile Müşteri aşağıda belirtilen hükümler uyarınca anlaşmaya varmışlardır. Aşağıdaki sözleşme maddeleri kapsamında adı geçen Servis Sağlayıcı, Web Tasarım, Yazılımcı ve Müşteri tanımları şöyledir : Servis Sağlayıcı : http://www.ozturkserdar.com  Sunum ve tasarım servislerinden faydalanmak için başvurmuş kişi, kurum veya kuruluş.

Madde 1 :

http://www.ozturkserdar.com sunucularında sunumu yapılan hiçbir yazılı, sesli veya görsel içerik, materyal Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına aykırı olamaz. Aksi takdirde doğan ve doğacak olan tüm maddi ve manevi sorumluluklar Müşteri'ye aittir. Servis Sağlayıcı yükümlü değildir.

Madde 2 :

Servis sağlayıcı, Müşteri'nin servisleri kullanımından veya hatalı kullanımından, sayfa içeriklerinden, elektronik posta (e-mail) ile alınan veya gönderilen bilgi, resim, yazı vs. den, doğan ve doğacak olan maddi veya manevi zararlardan dolayı sorunlu tutulamaz. Sorumluluk, Müşteri'ye aittir.

Madde 3 :

Servis Sağlayıcı, Müşteri'nin her türlü verisini düzenli bir şekilde korumak ve yedeklemek için elinden geleni yapar, buna rağmen Servis Sağlayıcı 'da bulunan verilerde oluşabilecek hatalardan sorumlu değildir. Verileri yedeklemekle Müşteri sorumludur.

Madde 4 :

Müşteri, telif hakları yasasına uymak zorundadır. Telif hakkı başkasına ait yazı, metin, resim vs. dökümanların izinsiz kopyalanması ve bunların müşteri sayfalarında yayınlanması ve bulundurulmasından dolayı çıkacak anlaşmazlıklarda, Servis Sağlayıcı taraf olarak gösterilemez, maddi veya manevi olarak sorumlu tutulamaz. Bu gibi durumlarda, üçüncü şahıslara taraf Müşteri'dir ve doğacak olan bütün maddi veya manevi zararları karşılamayı Müşteri kabul eder. Bu gibi durumlarda http://www.ozturkserdar.com anlaşmayı fesih etme hakkını saklı tutar.

Madde 5 :

Müşteri verilerinde, hiçbir şekilde, internet dolandırıcılığı(Sahte banka sitesi, herhangi bir web sitesi, kurum, kuruluşun sahte web sitesini yaparak, kişisel bilgilerini çalmak, kredi kartı bilgileri çalmak. v.b.), pornografi, erotizm, vahşet, ahlaki ve kanuni değerlere aykırı, yazılı veya görsel içerik, telif hakları alınmış ve ücretsiz dağıtımına izin verilmemiş her türlü materyal, korsan yazılımlar bulundurmayacağını kabul eder. Bulundurduğu taktirde http://www.ozturkserdar.com, sorumlu tutulamaz, sorumluluk Müşteri'ye aittir. http://www.ozturkserdar.com, bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir. Sözleşme fesih edildiğinde ödenen ücretlerin ise iadesi yapılmaz.

Madde 6 :

Internet, bir medya ortamı olduğundan, Müşteri , verilerinde gizli veya kişisel unsurlar olmamasına dikkat etmelidir. Aksi taktirde doğabilecek sorunlardan, http://www.ozturkserdar.com yükümlü değildir.

Madde 7 :

Müşteri ödemelerini belirlenen dönemlerde yapmalıdır. Belirli ödemelerin zamanında yapılmaması durumunda, http://www.ozturkserdar.com, Müşteri'nin hesabını kapatma ve sözleşmeyi fesih etme hakkını saklı tutar.

Madde 8 :

http://www.ozturkserdar.com  yapılan sözleşmede belirtilen işlemleri zamanında yapmakla yükümlüdür.

Madde 9 :

http://www.ozturkserdar.com sunucularını kullanarak 3. şahıslara ücretsiz hizmetler (e-mail, sayaç, chat, sohbet, form, top-site, anket vb. programlar) veremez ve verilen servisleri kötüye kullanamaz. http://www.ozturkserdar.com, bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 10 :

Müşteri kesinlikle spam e-mail gönderemez. İnternet kullanıcılarını dil, sıklık yada dosya boyutu açısından rahatsız edecek emaillar yollayamaz. İnternet kullanıcılarına istekleri dışında ticari reklam mailları yollayamaz. Bu maddenin ihlali durumunda http://www.ozturkserdar.com anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 11 :

Müşteri kesinlikle http://www.ozturkserdar.com sistemlerini diğer internet kullanıcılarını zor durumda bırakmak, sistemlerine zarar vermek, sistemlerinin işleyişini engellemek, bu sistemlerden veri çalmak veya bu sistemleri herhangi bir şekilde yanıltmak için kullanamaz. Müşteri hiçbir şekilde http://www.ozturkserdar.com sistemlerinin güvenliğini tehdit edecek girişimlerde ve uygulamalarda bulunamaz. Örnek olarak (fakat bunlarla sınırlı değildir): Sisteme yada sistemin herhangi bir bölümüne yetki dışı izinsiz giriş, kullanım, güvenlik taramaları, sistem kaynakları ve trafiğini ölçme ve test işlemleri, e-mail bombardımanı, DoS (Denial Of Service) saldırıları ve sistemi aşırı yükleme girişiminde bulunan saldırılarda bulunmak yasaktır. http://www.ozturkserdar.com bu maddenin ihlali durumunda anlaşmayı fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 12 :

Müşteri kesinlikle http://www.ozturkserdar.com sistemlerinin kaynaklarını (bunlarla sınırlı olmamakla birlikte örneğin: CPU, RAM ve network kaynakları), http://www.ozturkserdar.com 'un diğer müşterilerine verdiği hizmetleri engelleyecek veya kısıtlayacak şekilde yüksek oranda kullanamaz. Bu durumda http://www.ozturkserdar.com müşteriden sistem kaynaklarının kullanımını kabul edilebilir bir seviyeye indirmesini yada kullandığı kaynakları karşılamak için gereken ilave teknik donanım ve kaynakların bedelini talep edebilir. Aksi taktirde http://www.ozturkserdar.com sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 13 :

Servis sağlayıcı, müşteri web sitesinin internet ortamında sürekli yayınlanması için gerekli servisi vermekle yükümlüdür. Firmamızın müşterilerine verdiği web hosting hizmetini %98 Uptime oranında erişimi garanti eder. Fakat teknik hata ve servis sağlayıcı dışında oluşan kesintilerden dolayı sorumlu tutulamaz.

Madde 14 :

Müşteri, http://www.ozturkserdar.com ile aralarındaki sözleşmenin uygulanmamasından doğacak tüm uyuşmazlıklarda Türkiye Cumhuriyeti İzmir Mahkemelerini ve Türkiye Cumhuriyeti İzmir İcra Dairelerinin yetkili olduğunu kabul eder.

Madde 15 :

Nettesin sunucularında IRCD (Shell) account satın alan müşteri Radyo, BNC ve zararlı bir takım yazılımları sunucuya kuramaz. Aksi taktirde oluşacak her türlü maddi ve manevi hasar müşteriye fatura edilecektir.

Madde 16 :

Müşteri istediği zaman sözleşmeyi fesih edebilir. Fakat, ödenmiş ücretlerin iadesi kesinlikle yapılmaz. Ayrıca yayınlanan geri ödeme garantisinin gerçekleşmesi için müşterinin yaşadığı sorunu belirtmesi ve http://www.ozturkserdar.com 'un bu sorunu çözmemesi ya da çözememesi gerekir. Sitemizde yayınlanan geri ödeme garantisinin gerçekleşmesi için müşterinin hosting adı değişikliği, hosting paket değişikliği, hosting türü değişikliği, hosting silinip yeniden açılması, hostinge script kurulumu, hosting yedekten yükleme ve hosting taşıma işlemlerinden herhangi birinin yapılmamış olması gerekmektedir. Yine sitemizde yayınlanan 15 günlük geri ödeme garantisinin gerçekleşmesi için müşterinin aldığı hosting paketine ait aylık trafik kullanımının 1GB'ı geçmemiş olmaması gerekmektedir. Ücretsiz .tk alan adı promosyonuyla birlikte satın alınan hosting paketleri de geri ödeme garantisi dışında kalır. Alan adı, Alan adı transferi, reseller, dedicated, vps, vds, ip adresi ve ekstra hizmetler geri ödeme garantisi dışında kalırlar.

Madde 17:

Müşteri .TR uzantılı belge gerektiren alan adlarının herhangi birini sipariş vererek ödeme yaptıktan sonra, 15 gün içerisinde alan adı için gerekli olan belgeleri tarafımıza eksiksiz veya doğru ulaştırmadıysa alan adı için ödemiş olduğu ücretin iadesi yapılmaz. Belge gerektiren alan adlarında sorumluluk müşteriye aittir.

Madde 18 :

Windows hosting müşterilerimiz kullandıkları hosting paketinin disk limitlerini aştığında sistem tarafından otomatik olarak hostingi alırken vermiş oldukları e-posta adresine disk limini aştığına dair e-posta gönderilir. Müşteri disk alanı limitini hosting paketinin seviyesi altına indirmez veya hosting paketini yükseltmez ise hosting paketi durdurulur. Müşteri destek talebi açarak bir defaya mahsus hosting hesabını tekrar aktif ettirebilir, aynı hosting paketinde tekrar disk limitini aşma durumu meydana geldiğinde hosting hesabı tekrar aktif edilmez, müşterinin hosting paketi yükseltmesi istenir ve hosting paketi yükseltmeden hosting hesabı aktif edilmez.

Madde 19 :

Web hosting ve Bayi hosting hizmeti dahilinde http://www.ozturkserdar.com FFMPEG hizmeti vermemektedir. Müşteri'nin sitesine 3. Şahıslar tarafından ses ve video yüklenmesi ile oluşan web sitesi yayını yasaktır. Bu maddenin ihlali durumunda http://www.ozturkserdar.com sözleşmeyi fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 20 :

Müşteri aldığı hizmette belirtilen trafik limitini aştığında yeterli olan diğer bir pakete yükseltme yapmalıdır. Müşteri mevcut paketinde trafik aşımında GB başına 15YTL ödemeyi kabul eder. Ödenmediği taktirde sözleşme http://www.ozturkserdar.com tarafından tektaraflı olarak fesih eder ödemesi yapılmayan trafik aşımından kaynaklı tutarları ise mahkeme masraflarıyla birlikte tahsil eder.

Madde 21 :

Müşteri, http://www.ozturkserdar.com 'dan aldığı hizmetin içerisinde verilen ek hizmetler olan MySQL ve MSSQL servislerini farklı bir servis sağlayıcıdan alınan hosting ile birleştirilemez veya farklı bir uygulama için kullanamaz. Bu maddenin ihlali durumda http://www.ozturkserdar.com erişim sağlayan ip adresini engelleyebilir veya hizmeti fesih etme hakkına sahiptir.

Madde 22 :

Alan adı tesciliyle birlikte verilen ek ücretsiz hizmetlerin sınırsız süreyle devam edeceği garanti edilmemektedir. http://www.ozturkserdar.com alan adı tesciliyle birlikte verilen ek hizmetleri gerek görmesi halinde sonlandırabilir ya da yenilerini ekleyebilir.

Madde 23 :

Firmamıza, http://www.ozturkserdar.com, telefon, e-posta ve diğer iletişim yolları ile hakaret, küfür ve aşağılayıcı ifadelerde bulunan kişilerin üyelikleri durdurulur. (http://www.ozturkserdar.com) ile çalışmalarına izin verilmez. Aldığı ürün ve servislere ait ödediği tutarların iadesi olmaz, hesabındaki ürünleri başka hesaba aktarma veya taşıma işlemi de yapılmaz.

Madde 24 :

İşbu sözleşme kayıt tarihinde başlar, fesih edilinceye kadar geçerlidir. Müşteri, online kayıt veya herhangi bir yolla Servis Sağlayıcı hizmetlerinde yararlandığında bu sözleşme maddelerini kabul etmiş sayılır. Müşteri’nin başvurusu esnasında onaline olarak onayladığı bu Hizmet Sözleşmesin’de zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler, http://www.ozturkserdar.com adresine sahip web sitesinde yayınlanarak ve/veya e-posta yolu ile Müşteri’ye bildirilecektir. Müşteri, http://www.ozturkserdar.com servislerini kullanmaya devam ederek, yürürlükteki Sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.

############################################Madde 25 :

Müşteri http://www.ozturkserdar.com/index.php/web-tasarim-fiyat-secenekleri/ sayfasında görmüş olduğu hazır tasarım internet sayfası örneklerinden istediği kadar seçip talebinde bulunur. Hazır tasarım paketler de tasarımlar daha önce satılmış ve 3. Müşterilere satılmış olabilir müşteri bu durumu kabullendiğini bildirir.

Madde 21 :

Müşteri, seçmiş olduğu hazır web tasarım paketleri üzerinde tasarımsal olarak değişikliğin eksta ücrete tabi olacağını kabul eder. Siparişi verilen ve ödemesi yapılan tasarım örneklerinin faaliyete geçebilmesi için Müşteri 10 iş günü içerisinde sitesinde kullanılacak olan içerikleri(resim, yazı, video v.b) materyalleri teslim etmelidir. 10 iş günün geçen ve sitede kullanılacak materyallerin http://www.ozturkserdar.com ya da e-mail aracılığı ile gönderilmemsi durumunda http://www.ozturkserdar.com içeriklerin ücretli olarak güncelleneceğini ya da http://www.ozturkserdar.com İnternet sitesinde yer alan hizmet paketlerini almasını bildirir. Müşteri bu koşullar altında 10. iş günü geçen içerik güncelleme işlemlerini yaptırta bilir.

Madde 22 :

Müşteri http://www.ozturkserdar.com/ internet sitesi aracılığı ile yaptırdığı web siteleri ya da mevcut olan web sitelerini Google Adwords Reklam hizmeti talep etmesi durumunda http://www.ozturkserdar.com/ tarafından çıkarılacak reklam raporu neticesinde ve müşterinin ödeme yapması durumunda reklamları başlatılacaktır. Google Adwords Reklam ödemeleri kesinlikle iade edilmez. Müşteri bu sorumluluğun bilinci de dir.

Madde 23 :

Firmamıza, http://www.ozturkserdar.com, telefon, e-posta ve diğer iletişim yolları ile hakaret, küfür ve aşağılayıcı ifadelerde bulunan kişilerin üyelikleri durdurulur. (http://www.ozturkserdar.com) ile çalışmalarına izin verilmez. Aldığı ürün ve servislere ait ödediği tutarların iadesi olmaz, hesabındaki ürünleri başka hesaba aktarma veya taşıma işlemi de yapılmaz.

Madde 24 :

İşbu sözleşme kayıt tarihinde başlar, fesih edilinceye kadar geçerlidir. Müşteri, online kayıt veya herhangi bir yolla Servis Sağlayıcı hizmetlerinde yararlandığında bu sözleşme maddelerini kabul etmiş sayılır. Müşteri’nin başvurusu esnasında onaline olarak onayladığı bu Hizmet Sözleşmesin’de zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler, http://www.ozturkserdar.com adresine sahip web sitesinde yayınlanarak ve/veya e-posta yolu ile Müşteri’ye bildirilecektir. Müşteri, http://www.ozturkserdar.com servislerini kullanmaya devam ederek, yürürlükteki Sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.

Mail listemize kayıt olarak güncel haber ve kampanyalardan haberdar olun.